۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top

ابولا ؛ نابودگر گردشگری قاره سیاه

بیماری مرگبار ابولا صنعت گردشگری قاره سیاه را تا سر حد نابودی پیش برده است.

در سالی که کارشناسان صنعت گردشگری از پیش بینی رشد چشمگیر صنعت گردشگری قاره آفریقا خبر داده بودند، بیماری مرگبار ابولا گردشگران را از قاره سیاه فراری داده است.

در حال حاضر بیشتر کشورهای غرب آفریقا بویژه گینه ، لیبریا و سیرالئون و آفریقای جنوبی و کنیا در جنوب این قاره بیشترین صدمات را از این شیوع ابولا دیده اند که در این میان صدماتی که این بیماری مرگبار به صنعت گردشگری دو کشور کنیا و آفریقای جنوبی وارد کرده است بسیار شدید بوده است.

کنیا و آفریقای جنوبی و مصر در طی دهه های اخیر سه مقصد گردشگری قاره سیاه بوده و در حال حاضر با شیوع ابولا تعداد گردشگران کنیا و آفریقای جنوبی در برخی مناطق بویژه در مناطق طبیعت گردی کاهش چشمگیری یافته و ضریب اشغال هتلها نیز در مناطق مختلف این دو کشور ۲۰ تا ۷۰ درصد کاهش یافته است.

کاهش چشمگیر گردشگران دو مقصد اصلی گردشگری قاره سیاه در شرایطی روی می دهد که طی سال‌های اخیر تعداد گردشگران آفریقا چشمگیری یافته و این قاره تنها در سال در سال گذشته میلادی میزبان حدود ۲۶۰ میلیون گردشگر بود که از رشد سه درصدی نسبت به سال ۲۰۱۲ حکایت دارد.

کنیا و آفریقای جنوبی طی دهه های اخیر از مقاصد اصلی طبیعت‌گردی آفریقا محسوب بوده و هرساله میزبان میلیونها طبیعت‌گرد هستند که برای دیدن برای دیدن جنگل‌های بکر و دست‌نخورده و گونه‌های مختلف حیوانی مانند فیل‌ها، شیرها و زرافه‌ها به کنیا و آفریقای جنوبی سفر می‌کنند.

در همین حال بیشتر از مدتی قبل خطوط معتبر پروازی جهانی از جمله بریتیش ایرویز و ایرفرانس نیز پروازهای خود را به کشورهای غرب و جنوب آفریقا لغو کرده اند که ادامه این روند میتواند صدمات جبران نا پذیری را به صنعت گردشگری قاره سیاه وارد کند.

تاکنون نزدیک به ۵ هزار نفر در سرتاسر جهان بر اثر ابتلا به ابولا جان خود را از دست داده‌اند.

ADS_728*90
ADS_728*90

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90
ADS_728*90