۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top

تغییرات آزمون دکتری مدیریت گردشگری

با توجه به تغییراتی که در نحوه پذیرش دکتری در سال ۹۵ بوجود آمده، سایت دانشجویان گردشگری (۱۱۲۵) بر آن شد که این تغییرات را به صورت کاملا مشخص و مرحله ای در اختیار داوطلبان وعلاقه مندان قرار دهد.

جزئیات پذیرش دکتری در سال ۹۵

گام اول
سازمان سنجش از داوطلبان ثبت نام به عمل می آورد و آزمون را برگزار می کند و به داوطلب کارنامه می دهد. فرد بر اساس آزمون و نمره به دانشگاه معرفی می شود. در این میان اطلاعات آماری لازم را برای تصمیم گیری هر دانشگاه شامل میانگین نقاط و درصدهای آن اعلام می شود.

گام دوم
دانشگاه برای پذیرش اعلام عمومی می کنند و داوطلب به دانشگاه مراجعه می کند و دانشگاهها بر اساس شیوه نامه ای که همزمان با آیین نامه سال گذشته ابلاغ شده است، داوطلبان مورد نظر را انتخاب می کنند.

گام سوم
دانشگاه باید سهمیه قانونی از جمله ایثاگران و استعداد درخشان را رعایت کند. پس از اینکه دانشگاه به فرد پذیرش می دهد، فرد ثبت نام موقت را انجام می دهد اما دانشگاه اسامی را برای تایید نهایی به سنجش ارسال می کند و سنجش بر اساس حد نصاب عمومی اعلام شده است و نمره آن فرد و رعایت فرآیندهای قانونی، پذیرش را نهایی می کند. دانشگاه پذیرش را انجام می دهد اما در مهلت زمانی از ثبت نام تا بررسی مدارک، این کار از سوی سنجش انجام می گیرد.
بر اساس شیوه نامه اجرایی، حدنصاب آزمون در دانشگاه های مختلف می تواند متفاوت باشد. دانشگاه ها هم بر اساس اطلاعات آماری قاعدتا حد نصاب خود را اعلام می کنند.

ضمناً براساس آیین نامه و مصوبات شورای برنامه ریزی و نظارت بر پذیرش دانشجو در مقطع دکتری(Ph.D) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور:
۱- آزمون سنجش علمی داوطلبان ورود به دوره دکتری دو بار در سال در ماه‌های آبان و اسفند توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد.
۲- مدت اعتبار کارنامه های علمی صادره توسط سازمان سنجش آموزش کشور دو سال تعیین می گردد.
۳- تعداد دروس آزمون استاندارد که بخشی از آزمون سنجش علمی می باشد حداکثر ۳ درس می باشد.
۴- مطابق با ماده ۵ آیین نامه، آزمون سنجش علمی در ۳ بخش با ضرایب بصورت زیر برگزار می گردد.

الف) آزمون زبان عمومی با ضریب ۱
ب) آزمون استعداد تحصیلی با ضریب ۱
ج) آزمون استاندارد همتراز (دروس امتحانی) با ضریب ۴

۵- پذیرش برای کلیه دوره ها شامل: روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پژوهش محور، پردیس های خودگردان، پیام نور، دوره های ویژه طلاب و… از طریق این آزمون و براساس آیین نامه و شیوه نامه مربوط صورت خواهد گرفت و کلیه متقاضیان ورود به دوره دکتری و دستیاری دامپزشکی سال ۱۳۹۵ لازم است در این آزمون ثبت نام و شرکت نمایند.

نوبت زمانثبت نام آزمونزمان برگزاری آزمون
نوبت اول۱۳۹۴/۱۰/۶ لغایت ۱۳۹۴/۱۰/۱۵۱۳۹۴/۱۲/۱۴
نوبت دوم۱۳۹۵/۵/۲۴ لغایت ۱۳۹۵/۵/۳۰۱۳۹۵/۸/۷

در نوشتار بعدی به شرح منابع جدید آزمون دکتری گردشگری خواهیم پرداخت.

با ما همراه باشید.

ADS_728*90
ADS_728*90

3 نظر

 1. الهه رزمجویی

  سلام روزتون بخیر . میخاستم منابع ازمون دکتری گردشگری رو بدونم و اینکه این رشته ایا از مجموعه مدیریت مستقل شده یا نه ؟ و اینکه من با ارشد ایرانشناسی میتونم تو این ازمون شرکت کنم یا خیر

  پاسخ
 2. یزدی

  با سلام
  خسته نباشید
  ممنون میشم اگه زودتر منابع دکترای گردشگری سال ۹۵ رو اعلام بفرمایید
  همچنین لطفا بفرمایید تفاوت مفاد درسی که قراره در سه گرایش ایجاد شده در مقطع دکترای این رشته (مدیریت، اقتصاد، فرهنگ) تدریس بشه رو بیان بفرمایید.
  سپاس

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90
ADS_728*90