۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top

حفظ آثار تاریخی ،هویت ما را زنده نگاه می‌دارد

میراث گذشته ،بخشی از تاریخ ما محسوب می شود که با حفظ آن می توان هویت تاریخی خود را زنده نگاه داشت.

فرهنگ مظفر رییس دانشگاه هنر اصفهان ضمن بیان این مطلب افزود: تاریخ تمدن ما در فراز و نشیب های بسیار به این نقطه رسیده است،تلاش ما نیز حفظ آثار تاریخی است.

وی افزود: اهمیت این آثار در احراز هویت و گذشته ما بر کسی پوشیده نیست،برای همین با وجود این که این آثار بر اثر حوادث طبیعی صدمه می بینند،با تمام توان مرمت و بازسازیشان می کنیم،مثلا ارگ بم ،فقط یک اثر نیست بلکه گواهی بر تمدن و گذشته ایرانیان است.

رییس دانشگاه هنر اصفهان ارزش آثار و بافت تاریخی را منوط به یک دوره ندانسته و گفت:ارزش بسیاری از آثار ما مربوط به چندین دوره تاریخی است، اگر قرار باشد،به آثار و بافت تاریخی بی توجه باشیم کم لطفی به گذشته و هویت تاریخی خود کرده ایم.

وی در ادامه عملکرد سازمان میراث فرهنگی در دولت تدبیر و امید را فعالانه و امید بخش دانست و اظهار داشت:اخیرا سازمان حرکت های خوبی برای حفظ آثار و ابنیه تاریخی انجام داده است ،هر جا که با فعالیت غیر اصولی افراد حقیقی یا حقوقی مواجه شده تخصصی عمل کرده است.

دکتر مظفر سپس یادآور شد:حفظ میراث گذشته نوعی توسعه یافتگی است،در توسعه پایدار نگاه انسانی حاکم است،نگاهی که بر اساس آن گذشته انسان باید حفظ شود.

ADS_728*90
ADS_728*90

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90
ADS_728*90