۶۰*۴۶۸: بالای سایت
۶۰*۴۶۸: بالای سایت
۶۰*۴۶۸: بالای سایت
۶۰*۴۶۸: بالای سایت

خانه‌های بافت‌های تاریخی سمنان تبدیل به اقامتگاه می‌شود

بالای نوشته ها:
بالای نوشته ها:

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: این اداره کل از تبدیل خانه‌های باارزش تاریخی واقع در بافت‌های تاریخی استان به اقامتگاه بومی حمایت می‌کند.

«محمدحسین بحرالعلومی» اظهار داشت: با توجه به اینکه بسیاری از گردشگران، تجربه اقامت در هتل‌ها را داشته و به دنبال تجربه اسکان در خانه‌های بومی و محلی هستند، این اداره کل از صاحبان خانه‌های با ارزش تاریخی برای تبدیل این خانه‌ها به اقامتگاه بومی حمایت می‌کند.

وی گفت: در شهرها و روستاهای استان سمنان تعداد زیادی خانه باارزش تاریخی وجود دارد که با کمی هزینه می‌توان این خانه‌ها را تبدیل به مکان اقامت گردشگران کرد و این موضوع موجب جذب گردشگر و رونق اقتصاد استان و مردم ساکن در مناطق تاریخی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این مهم در برخی از استان‌های کشور از جمله یزد اجرایی شده است، گفت: در حال حاضر ۲۵ خانه در یزد با سرمایه مردم به عنوان فضای اقامتی گردشگران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بحرالعلومی با بیان اینکه پس از اصفهان و فارس بیشترین توریست خارجی به یزد می رود، افزود: این اقامتگاه‌های بومی به مکان مناسبی برای اقامت گردشگران تبدیل شده اند.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: تبدیل خانه‌های تاریخی به اقامتگاههای بومی علاوه بر توسعه اقتصادی استان موجب حفظ و احیای خانه های باارزش و بافت تاریخی استان می شود.

صاحبان خانه‌های تاریخی و با ارزش می‌توانند برای کسب اطلاع بیشتر در این رابطه با شماره ۳۳۳۰۰۸۱۵ و یا ۳۳۳۰۰۲۲۰ (معاونت گردشگری اداره کل) تماس بگیرند.

ADS_728*90-موقت

درباره نویسنده

کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی گرایش: برنامه ریزی و توسعه 0912.431.9694

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. نرگس جعفری

    خوشبختانه استان سمنان پتانسیل گردشگری بالایی داره و باید از این پتانسیل ها به نحو احسن استفاده بشه…

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90-موقت