۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top

دانشگاه مازندران

 

تأسیس: ۱۳۵۴
نوع: دانشگاه عمومی
رئیس: دکتر فخرالدین اصغری آقمشهدی
مکان: بابلسر
مدیر گروه مدیریت جهانگردی:
خوابگاه : ندارد

 

این دانشکده به منظور تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در رشته‌های اقتصاد، حسابداری و امور مالی، اقتصاد اجتماعی و حقوق در سال ۱۳۴۹ به نام مدرسه عالی علوم اقتصادی و اجتماعی به صورت یک موسسه غیر انتفاعی در محل هتل بزرگ بابلسر تاسیس شد و در سال ۱۳۴۵ به صورت یک موسسه آموزش عالی در آمد.
در سال‌های بعد با تاسیس دانشگاه مازندران به عنوان یکی از دانشکده های نابغه ان قرار گرفت و پس از انقلاب فرهنگی و بازگشایی مجدد، این واحد آموزشی با نام دانشکده اقتصاد و از سال ۱۳۶۰ با نام دانشکده علوم انسانی و اجتماعی به فعالیت خود ادامه داد. در مرداد ۱۳۸۴ با تفکیک دانشکده علوم انسانی و اجتماعی به چهار دانشکده در سال ۱۳۸۹ مجددا این دانشکده تفکیک و در حال حاضر به عنوان دانشکده علوم انسانی و اجتماعی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
دانشکده علوم انسانی و اجتماعی در حال حاضر دارای ۸ گروه آموزشی است و ۵۹ عضو هیأت علمی وظیفه تعلیم و تعلم بیش از ۲۳۰۰ دانشجو در مقاطع سه‌گانه کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری در دوره‌های روزانه و شبانه این دانشکده را برعهده دارند.
لازم به ذکر است فضای آموزشی و اداری دانشکده از آغاز تا سال ۱۳۷۷ در مرکز شهر بابلسر بوده و در شهریور همان سال به ساختمان جدیدالتأسیس خود در پردیس دانشگاه منتقل گردید.

 

اعضای هیات علمی:
نازنین تبریزی
محمود حسن پور
محمدحسن ذال
مهدی رمضان زاده

 

خوابگاه:
این دانشگاه فاقد  خوابگاه دولتی بوده و واگذاری خوابگاه به دانشجویان صرفاً از طریق خوابگاههای خصوصی و خودگردان میسر میباشد.

 

اطلاعات تماس:
آدرس : مازندران – بابلسر- بلوار شهید ذوالفقاری – پردیس دانشگاه مازندران – دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
کد پستی :  ۱۳۵۳۴ – ۴۷۴۱۶
تلفن : ۵۳۴۲۶۰۳- ۰۱۱۲
نمابر : ۳۳۳۵۴۰۴-۰۲۳۱
وب سایت: http://www.umz.ac.ir

ADS_728*90
ADS_728*90

3 نظر

  1. هدا

    سلام، کاش تا زمان انتخاب دانشگاه ارشد شهریه دانشگاه هایی که گردشگری دارند رو بذارید آخه تو سایت اغلب دانشگاه ها نمیشه این مورد رو پیدا کرد.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90
ADS_728*90