۶۰*۴۶۸: بالای سایت
۶۰*۴۶۸: بالای سایت
۶۰*۴۶۸: بالای سایت
۶۰*۴۶۸: بالای سایت

دانشگاه مازندران

بالای نوشته ها:
بالای نوشته ها:

 

تأسیس: ۱۳۵۴
نوع: دانشگاه عمومی
رئیس: دکتر فخرالدین اصغری آقمشهدی
مکان: بابلسر
مدیر گروه مدیریت جهانگردی:
خوابگاه : ندارد

 

این دانشکده به منظور تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در رشته‌های اقتصاد، حسابداری و امور مالی، اقتصاد اجتماعی و حقوق در سال ۱۳۴۹ به نام مدرسه عالی علوم اقتصادی و اجتماعی به صورت یک موسسه غیر انتفاعی در محل هتل بزرگ بابلسر تاسیس شد و در سال ۱۳۴۵ به صورت یک موسسه آموزش عالی در آمد.
در سال‌های بعد با تاسیس دانشگاه مازندران به عنوان یکی از دانشکده های نابغه ان قرار گرفت و پس از انقلاب فرهنگی و بازگشایی مجدد، این واحد آموزشی با نام دانشکده اقتصاد و از سال ۱۳۶۰ با نام دانشکده علوم انسانی و اجتماعی به فعالیت خود ادامه داد. در مرداد ۱۳۸۴ با تفکیک دانشکده علوم انسانی و اجتماعی به چهار دانشکده در سال ۱۳۸۹ مجددا این دانشکده تفکیک و در حال حاضر به عنوان دانشکده علوم انسانی و اجتماعی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
دانشکده علوم انسانی و اجتماعی در حال حاضر دارای ۸ گروه آموزشی است و ۵۹ عضو هیأت علمی وظیفه تعلیم و تعلم بیش از ۲۳۰۰ دانشجو در مقاطع سه‌گانه کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری در دوره‌های روزانه و شبانه این دانشکده را برعهده دارند.
لازم به ذکر است فضای آموزشی و اداری دانشکده از آغاز تا سال ۱۳۷۷ در مرکز شهر بابلسر بوده و در شهریور همان سال به ساختمان جدیدالتأسیس خود در پردیس دانشگاه منتقل گردید.

 

اعضای هیات علمی:
نازنین تبریزی
محمود حسن پور
محمدحسن ذال
مهدی رمضان زاده

 

خوابگاه:
این دانشگاه فاقد  خوابگاه دولتی بوده و واگذاری خوابگاه به دانشجویان صرفاً از طریق خوابگاههای خصوصی و خودگردان میسر میباشد.

 

اطلاعات تماس:
آدرس : مازندران – بابلسر- بلوار شهید ذوالفقاری – پردیس دانشگاه مازندران – دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
کد پستی :  ۱۳۵۳۴ – ۴۷۴۱۶
تلفن : ۵۳۴۲۶۰۳- ۰۱۱۲
نمابر : ۳۳۳۵۴۰۴-۰۲۳۱
وب سایت: http://www.umz.ac.ir

ADS_728*90
ADS_728*90

درباره نویسنده

کارشناس ارشد مدیریت گردشگری- 09149868019

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90
ADS_728*90