۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top

رشته ۱۰۰ میلیون تومانی

رشته مدیریت جهانگردی و هتل‌ داری با سفر در ارتباط بوده و دانشجویان مدرک آکادمیک دریافت می‌کنند
مدیریت جهانگردی و هتلداری جذابیت خاص خودش را دارد. از اسمش هم پیداست. با سفر در ارتباط بوده و مسلما افرادی که برای تحصیل این رشته راهی دانشگاه می‌شوند باید روحیه گردشگری داشته باشند. بهداشت مواد غذایی، اصول تغذیه و رژیم‌های غذایی، اصول سازمان و مدیریت، اقتصاد جهانگردی، امور مسافرت و صدور بلیت، باستان‌شناسی، برنامه‌ریزی توسعه جهانگردی، حسابداری هتلداری، خدمات رستوران‌ها، حقوق کار و تامین اجتماعی، روابط‌عمومی و روانشناسی اجتماعی از جمله درس‌هایی است که در این رشته آموزش داده می‌شود.

به گزارش دانشجویان مدیریت جهانگردی و به نقل از نیمکت امکان تحصیل در این رشته از مقطع کاردانی تا دکتری در بسیاری از دانشگاه‌های دنیا فراهم بوده و دانشجویان به راحتی مدرک‌های آکادمیک دریافت می‌کنند. در جامعه امروزی صنعت گردشگری با توجه به گستردگی‌های به وجود آمده، سطح وسیعی از مخاطبان را در بر گرفته و محبوبیت زیادی دارد. افراد شاغل در این صنعت با آداب و رسوم، زبان، فرهنگ و رفتارهای گوناگونی آشنا شده و همه آنها با یک زبان مشترک به نام زبان گردشگری با یکدیگر در ارتباط هستند.

امروزه یکی از پایه‌های اصلی اقتصاد بسیاری از کشورها همین صنعت گردشگری است. با این همه اما رشته مدیریت هتلداری و گردشگری در لیست رشته‌های پردرآمد نبوده و بسیاری از دانشجویان براساس علاقه شخصی‌شان به تحصیل در این رشته روی می‌آورند. البته این موضوع در مورد همه افراد یکسان نبوده و آنهایی که خلاقیت زیادی داشته با برنامه‌های متنوعی که در نظر می‌گیرند، بازار کار را در دست گرفته و درآمدهای خوبی هم کسب می‌کنند.

براساس آخرین اعلام سایت خبری «تینک‌ادوایزور» و مطابق با معیار جهانی، درآمد این رشته برای فارغ‌التحصیلان در سال‌های ابتدایی استخدام و چیزی در حدود ٣۵ هزار دلار (تقریبا معادل ١٠٨ میلیون تومان) و بعد از چند سال سابقه کاری حدود ۶٢ هزار دلار (تقریبا معادل ١٩٢ میلیون تومان) برآورد شده است.

۱۱۲۵@ نظر شما در این باره چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ADS_728*90
ADS_728*90

2 نظر

 1. pari

  با سلام
  من کارشناسی حسابداری با معدل۱۷.۲ غیرانتفاعی هستم آیا میتونم برای ارشد مدیریت جهانگردی تغییر رشته و اقامت بگیرم؟
  البته بورسیه تحصیلی خیلی برام بهتره..
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90
ADS_728*90