۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top

مصاحبه زبان تخصصی دوره های کوتاه‌مدت گردشگری

همانطور که در نوشته پیشین در معرفی دوره راهنمایان گردشگری، بیان شد: داوطلبین برای اینکه بتوانید گواهینامه رسمی این دوره را دریافت نمائید باید در آزمون‌های داخلی و جامع مربوط به این دوره شرکت کرده و نمره قبولی در آن دریافت کند. و پس قبولی در این آزمون‌ها، می‌بایست در مصاحبه زبان آن شرکت نماید. از این رو ۱۱۲۵ برآن ست در این نوشته به نحوه برگزاری و شرایط مصاحبه زبان دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری بپردازد.

افرادی مجاز به شرکت در مصاحبه ورودی می باشند که شرایط پذیرش برای دوره های آموزش کوتاه‌مدت را به شرح ذیل دارا باشند:
– دارا بودن شرایط عمومی براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران
– داشتن حداقل مدرک لیسانس (مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری ) برای دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات سیاحتی- جهانگردی
– داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم برای دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی
– تسلط به زبان تخصصی ( برای دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات سیاحتی- جهانگردی و راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و راهنمایان طبیعت گردی)

تبصره: برای دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی زبان تخصصی غیر انگلیسی شامل ترکی استانبولی، فرانسه، آلمانی، روسی، ارمنی، ایتالیایی، اسپانیایی، عربی، ژاپنی و فارسی نیز پذیرفته می شود و مصاحبه نیز به همان زبان خواهد بود. لازم به ذکر است درحال حاضر درس زبان تخصصی غیرانگلیسی برای دوره راهنمایان بصورت انجام تحقیق به زبان مورد نظر و با تعیین موضوع (با هماهنگی استاد) از طریق موسسه مجاز صورت می پذیرد.

مصاحبه زبان، دو بار در سال انجام می‌پذیرد که جدول زمانبندی آن در تهران از سوی دفتر برنامه ریزی آموزشی و در استان‌ها از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اعلام می گردد.‌

درصورت پذیرفته نشدن داوطلب در آزمون مصاحبه حداقل فاصله زمانی جهت مصاحبه مجدد ۲ ماه و حداکثر ۶ ماه می باشد که در این فاصله زمانی داوطلب موظف به طی دوره بازآموزی تقویت زبان تخصصی به منظور رسیدن به حدنصاب نمره قبولی از نظر دفتر برنامه ریزی آموزشی می باشد.

تبصره: بدیهی است در صورت عدم مراجعه داوطلب جهت شرکت در مصاحبه و یا مردودی وی (‌در فاصله زمانی ذکر شده ) وی حق شرکت در کلاس‌ها و متعاقب آن حق شرکت درآزمون جامع از وی سلب خواهد شد، شایان ذکراست پس از طی این زمان حق اعتراض داوطلب نیز منتفی می گردد.

حداقل نمره قبولی در مصاحبه ۱۲ (دوازده ) می باشد لازم به ذکر است نمره ۱۰ تا ۱۲ از سوی این دفتر به عنوان مشروط و نمره کمتر از ۱۰ مردود خواهد بود در صورت مردود شدن، داوطلب حق شرکت در دوره را نخواهد داشت و ثبت نام موسسه از متقاضی فاقد اعتبار می باشد.

نکات مهم دبگر:

کلیه فارغ التحصیلان رشته های مرتبط جهانگردی اعم از رشته مدیریت جهانگردی، جغرافیا و برنامه ریزی توریسم، جهت گرفتن گواهی دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات سیاحتی- جهانگردی به شرط شرکت در مصاحبه ورودی، آزمون جامع پایان دوره و کسب حدنصاب قبولی در هر دو آزمون از گذراندن دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات سیاحتی- جهانگردی و پرداخت هزینه معاف می باشند.

کلیه فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته خدمات جهانگردی گرایش گشت و سفر به شرط شرکت در مصاحبه ورودی، آزمون جامع پایان دوره و کسب حدنصاب فبولی در هر دو آزمون از گذراندن دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و طبیعت گردی و پرداخت هزینه معاف می باشند.

– برای کسانی که دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی را قبلاً با موفقیت پشت سر گذاشته باشند و علاقمند به افزودن زبان تخصصی خود در این دوره از یک به دو زبان می باشند از گذراندن کل دوره معاف و طی مراحل ذیل برای آنها الزامی می باشد:

– قبولی در مصاحبه ورودی به زبان تخصصی دوم
– شرکت در کلاسهای زبان تخصصی دوم
– کسب نمره قبولی در آزمون معرفی زبان تخصصی دوم
– شرکت در آزمون جامع پایان دوره زبان تخصصی دوم و کسب حدنصاب نمره قبولی

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نوشته های پیشنهادی

ADS_728*90
ADS_728*90

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90
ADS_728*90