۶۰*۴۶۸: بالای سایت
۶۰*۴۶۸: بالای سایت
۶۰*۴۶۸: بالای سایت
۶۰*۴۶۸: بالای سایت

معرفی رشته ی کارآفرینی گردشگری

بالای نوشته ها:
بالای نوشته ها:

زمان لازم برای مطالعه این نوشته، ۱ دقیقه می باشد.

رشته ی کارآفرینی گردشگری یکی از رشته های گردشگری موجود در کشور است که زیر مجموعه رشته مدیریت کارآفرینی می باشد.

این رشته برای اولین بار در سال ۱۳۹۱ با جذب دانشجو در دانشگاه تهران فعالیت خود را آغاز کرد. و درصدد تربیت متخصصان و پژوهندگانی است که با جدیدترین مبانی آموزش و پژوهش در زمینه توریسم آشنا شوند و صلاحیت و مهارت علمی لازم را برای تحقیق، تعلیم و مشارکت در ساماندهی فضاهای کارافرینی گردشگری را بدست آورند.

موارد امتحانی رشته کارآفرینی گردشگری را در یک دسته بندی کلی می توان اینگونه برشمرد: زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام، ریاضی و آمار، تئوری های مدیریت، اقتصاد خرد و کلان، بازاریابی، مدیریت سرمایه گذاری و ریسک، مبانی کارآفرینی

نظام آموزشی
در حال حاضر این رشته تنها در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به پذیرش دانشجو می کند. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:

نظام آموزشی این رشته در کارشناسی ارشد

زمینه های اشتغال فارغ التحصیلان:
فارغ التحصیلان رشته کارشناسی ارشد کارآفرینی گرایش گردشگری می توانند علاوه بر آموزش (تدریس) و ادامه تحصیل در دوره و مقاطع بالاتر، در زمینه پژوهشی همانند طراحی و برنامه ریزی، توسعه، تحلیل، ارزیابی و نظارت در سازمان ها و وزارتخانه های مختلف اجرایی، پژوهشی و آموزشی همانند وزارت کشور،معاونت راهبردی مدیریت و برنامه ریزی، استانداری ها، فرمانداری ها، بخشداری ها، شهرداری ها، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و کلیه ادارات و سازمان های وابسته به دولت که در زمینه میراث فرهنگی و طبیعی و اوقات فراغت فعالیت می نمایند و همچنین در بخش خصوصی و شرکتهای مهندسین مشاور مرتبط با حوزه گردشگری میتوانند فعالیت کنند.

با توجه به فرابخشی بودن صنعت جهانگردی امکان اشتغال در سایر بخش ها نیز وجود دارد.

دوره های آزاد مرتبط با رشته جهانگردی

چناچه دوستداران این رشته امکان تحصیل در دانشگاه های کشور را ندارند میتوانند در دوره های زیر به صورت آزاد ثبت نام نمایند. برای اطلاعات بیشتر می توانند به لینک های مربوطه مراجعه نمایید.

دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی
دوره مدیر فنی بند الف
دوره مدیر فنی بند ب

نوشته های پیشنهادی:

ADS_728*90-موقت

درباره نویسنده

کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی- گرایش بازاریابی 0935.958.3939

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90-موقت