۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top

 نکات کنکوری ارشد ۲: منابع کنکور ارشد

منابع کنکور ارشد

۱) توجه داشته باشید که آزمون کارشناسی ارشد متفاوت از آزمون کارشناسی است. بدین معنی نیست که هر سال منابع کاملا مشخص و تغییر ناپذیر داشته باشد. در حالی که در آزمون کارشناسی ارشد نه تنها منابع مشخص و ثابتی وجود ندارد، بلکه هر سال امکان دارد این منابع تغییر کنند. تنها آنچه در آزمون ارشد ثابت است، مواد امتحانی است که توسط سازمان سنجش تصویب شده و معمولاً ثابت هستند؛

با توجه به این نکته، راه تشخیص منابع صحیح، این است که با مطالعه و تحلیل سؤالات سال های قبل کنکور و نیز راهنمایی و مشاوره از دانشجویانی که به تازگی در کنکور ارشد قبول شده اند و در نهایت اساتید مربوطه، بتوانید به منابع درست، اشراف بیشتری داشته باشید. (برای مشاوره درباره منابع ارشد، با ما تماس بگیرید: ۰۹۳۵.۹۵۸.۳۹۳۹)

۲) برخی مواقع شاهد آن هستیم، دانشجویان تنها با یک جستجو ساده اینترنتی، و مشاهده تعدادی کتاب معرفی شده، گمان می کنند منابع صحیح و واقعی را یافته اند، در صورتی که بسیاری از مواقع، هدفمند نیستند. اینکه رشته و دانشگاه دوره کارشناسی داوطلب چه بوده و یا حتی دانسته های عمومی او در چه سطحی هست، از نکاتی ست که باید در تهیه منابع ارشد بدان توجه کرد.

منظور از هدفمندی است است که، منابع باید با شخصی که برای آزمون آماده می شود، مطابقت داشته باشد، به عنوان مثال، در ارشد مدیریت جهانگردی شاهد آن بودیم، فردی که در یک رشته غیر مرتبط تحصیل کرده و با استناد به این جستجوهای ساده اینترنتی، منابع رو تهیه کرده، منابعی که نه تنها نسبت ب انها شناخت ندارد، بلکه برای فرد تحصیل کرده در رشته جهانگردی هم سنگین است.

۳) نکته بعدی که بسیار در مشاوره ها دیده شده این مورد است، که داوطلب ابتدا با تکیه بر همین جستجوهای ساده اینترنتی، منابع را تهیه می کند و سپس برای مشاوره جهت انتخاب منابع با ما تماس میگیرد. توجه داشته باشید، همانطور که در نکته ۲ بیان شد، هر منبع لزوما برای شما مفید نیست. شما نیازمند صحبت با یک مشاور امین هستید، تا با تحلیل دقیق شما، منابع مفید را به شما معرفی کند.

لطفا قبل از صرف هزینه گاها سنگین در تهیه منابع (منابعی که در بیشتر مواقع نیاز فرد را پاسخگو نیست)، با یک مشاوره امین تماس بگیرد.

نوشته های پیشنهادی:

ADS_728*90
ADS_728*90

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90
ADS_728*90