۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top

نکات کنکوری ارشد ۱: دانشجویان ترم آخر

یک دسته از داوطلبان کنکور ارشد، آن هایی هستند که همزمان با اشتغال به تحصیل (ترم های آخر)، برای شرکت در کنکور خود را آماده می کنند. این افراد هم زمان به مطالعه دروس دانشگاه و ارشد می پردازند. برای این دسته از افراد نکاتی تهیه شده که توجه تان را بدان جلب می کنیم:

 • سعی کنید در ترم منتهی به آزمون ارشد، تعداد واحد کمتری انتخاب کنید تا فرصت بیشتری برای مطالعه کتب  مربوط به آزمون ارشد داشته باشید.
 • در ترم های آخر، واحد هایی را انتخاب کنید، که مرتبط به مواد درسی آزمون ارشد باشند، در این صورت علاوه بر مطالعه کتب درسی دانشگاه، به مطالعه منابع ارشد نیز پرداخته اید.
 • اگر جزء این دسته از داوطلبان هستید و تمایل به پشت کنکور ماندن ندارید، بهتر است، در آزمون های آزمایشی کنکور شرکت داشته باشید.  تا با شرایط جلسه آزمون آشنا شوید.
  • به یاد داشته باشید، مطالعه منابع صحیح، یکی از بخش های آمادگی آزمون ارشد هست که در کنار آن آزمون های آزمایشی می تواند مکمل آن باشد.
 • آن دسته از داوطلبانی که دانشجوی برتر (نفرات یک تا سه) هستن، در صورتی که احساس می کنند، این پیشنهاد بر معدل آنها نتیجه منفی میگذارد؛ می توانند مطالعه برای ارشد را یک سال به تعویق بیاندازند. (رتبه برتری خصوصا رتبه یک کارشناسی سهم زیادی می تواند در قبولی ایفا کند.)
ADS_728*90
ADS_728*90

1 نظر

 1. vida. tavana

  در برنامه ریزی گردشگری با رویکرد سیستمی ، بازارهای گردشگری داخلی جزء کدام عوامل محسوب می شوند؟ ۱) زیرساخت ۲) عرضه ۳) تقاضا ۴) نهادی
  جوابش چی میشه و ار کدوم کتاب مطرح شده لطفا اگر میشه پاسخ دهید

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90
ADS_728*90