۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top

همایش مدیریت گردشگری ورزشی در مازندران برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران از برگزاری همایش مدیریت و توسعه گردشگری ورزشی در این استان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، دلاور بزرگ‌نیا در نخستین جلسه همایش مدیریت و توسعه گردشگری ورزشی مازندران بیان داشت: این همایش در بهار سال آینده با همکاری دانشگاه مازندران، دیگر دستگاه‌های مربوطه و حضور پررنگ بخش خصوصی برگزار می‌شود. وی از دانشگاه مازندران به عنوان مسئول کمیته علمی این همایش نام برد و ابراز داشت: امیدوارم نتیجه این همایش به تدوین دیباچه‌ای از مطالعات استراتژیک در گردشگری ورزشی ختم شود.

این مسئول با بیان اینکه همکاری دانشگاه در انجام پروژه‌ها سبب می‌شود تا روند انجام پروژه با پشتوانه علمی پیش رود، افزود: گردشگری ورزشی از جمله ظرفیت‌های استان است که تاکنون مغفول مانده است. 

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه مازندران دارای ظرفیت‌های بی‌شماری است که از هر یک می‌توان برای توسعه رشته‌های مختلف گردشگری کمک گرفت، ابراز داشت: گردشگری سلامت را می‌توان با گردشگری ورزشی گره زد و بخشی از تندرستی و دوران نقاهت مربوط به ورزشکاران را در دوران آسیب‌دیدگی در مازندران برنامه‌ریزی کرد. بزرگ‌نیا گفت: کشورهای عربی خواهان بسته‌های آماده برای توریسم ورزشی هستند اما واقعا این ظرفیت وجود ندارد و به برنامه‌ها و استراتژی‌های مدونی نیازمندیم تا بسته‌های مختلفی در این زمینه تدوین شود.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته به این فعالیت‌ها با عنوان یک درآمد جدی نگاه می‌شود، گفت: برپایی جشنواره‌های مختلف ورزشی، بازی‌های بومی، محلی و مسابقات منطقه‌ای و ثبت‌نام در سایت برای شرکت در برنامه‌های کوهنوردی و ماهیگیری در همه جای دنیا مرسوم است اما در ایران هنوز برنامه‌ریزی‌های بیشتری نیازمندیم.

ADS_728*90
ADS_728*90
ADS_728*90

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90
ADS_728*90
ADS_728*90