۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top

پردیس فارابی ( قم سابق) دانشگاه تهران

 

دو سال است که دانشگاهی جدید به ظرفیت دانشگاه های گردشگری کشور در مفطع کارشناسی ارشد اضافه شده است. این دانشگاه که پردیس دانشگاه تهران مخصوب می شود، با وجود جدید بودن در این رشته، اما مورد استقبال داوطلبین قرار گرفته است.

با ما باشید تا نگاهی بر این دانشگاه داشته باشیم. لطفا اگر دانشجو این دانشگاه هستید تجربیات شخصی خود را با ما درمیان بگزارید تا دیگر داوطلبان نیز بتوانند از آن استفاده نمایند.

تأسیس: ۱۳۴۹
نوع: دانشگاه پردیس
رئیس: دکتر سید محمد مقیمی
رئیس دانشکده: حسین خنیفر
مکان: قم
مدیر گروه : دکتر طهماسبی
خوابگاه : دارد

پردیس فارابی در سال ۱۳۴۹ش. تحت عنوان مدرسه عالی امور اداری و قضایی قم به شکل مؤسسه آموزشی خصوصی در ساختمانی واقع در خیابان ایستگاه قم فعالیت خود را آغاز کرد و از سال ۱۳۵۴ش. اداره آن به دانشگاه تهران واگذار شد و نام آن به مدرسه عالی قضایی و اداری تغییر یافت ، سپس به مکان کنونی که تنها سازه آن ساختمان دکتر ضیایی بیگدلی (دانشکده مدیریت و حسابداری کنونی)بود انتقال یافت. در سال ۱۳۵۸ش. به مجتمع آموزش عالی قم تغییر نام داد. تا سال ۱۳۷۳ش در مقطع کارشناسی فقط دو رشته حقوق و مدیریت دولتی فعال بودند و پس از آن رشته‌های فلسفه، دبیری الهیات و معارف اسلامی نیز افزوده شد. در اواخر دوران ریاست طویل المدت دکترمجتبی الهیان زبان و ادبیات عرب در این مقطع و گرایش‌های حقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق جزا و جرم‌شناسی و مدیریت دولتی نیز دایر شد. در سال ۱۳۸۲ مجتمع آموزش عالی قم به پردیس قم تغییر نام داد و در تاریخ ۳۱ تیر سال ۹۲ طی مصوبه ای نام این واحد از پردیس قم به پردیس فارابی تغییر کرد و اکنون دانشکده‌های الهیات، مدیریت و حسابداری، مهندسی و حقوق در این پردیس فعالیت دارند. در این سال بود که این دانشگاه به لیست دانشگاه های کشور افزوده شد.

اعضای هیات علمی:
•    دکتر طهماسبی
•    دکتر ندیری
•    دکتر نوروزی
•    دکتر صفدری

اطلاعات تماس:
آدرس : قم –  بلوار دانشگاه (جاده قدیم تهران) –   پردیس فارابی دانشگاه تهران
تلفن : ۳- ۳۶۱۶۶۱۰۰ – ۰۲۵
وب سایت  http:// qc.ut.ac.ir

ADS_728*90
ADS_728*90
ADS_728*90

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90
ADS_728*90
ADS_728*90