۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top

یک مسوول میراث فرهنگی دلواپسان ورود گردشگر خارجی را به مناظره فراخواند

اسدالله درویش امیری روز پنجشنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: گردشگران فرهنگی و تاریخی از همه نقاط دنیا با افتخار تمایل دارند که به ایران سفر کنند.

وی افزود: از این رو داشتن برخی دلواپسی های فرهنگی از ورود گردشگران فرهنگی خارجی می تواند با نشست و بحث کردن در خصوص آسیب پذیری فرهنگی حل شود.

وی گفت: ملت ایران با هویت غنی فرهنگی و دینی است و همه دنیا نیز می داند که این ملت از یک چهارچوب و مقررات ویژه فرهنگی برخوردار و از این حیث خدشه ناپذیر است.

به گفته وی گردشگر خارجی سفر به کشورها را از قبل مطالعه می کند و می داند که ملت ایران نسبت به رعایت موازین شرعی بسیار حساس است و اجازه هم نمی دهد که از این ناحیه آسیب ببیند.

درویش امیری خطاب به دلواپسان فرهنگی گفت: هر کشوری که با برنامه ریزی دقیق و منسجم و فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز گردشگری و حذف برخی قوانین دست و پاگیر، به این صنعت روی آورده توانسته به اقتصاد خود رونق ببخشد و چرا ما نباید از این قابلیت خود استفاده کنیم.

وی افزود: گردشگر خارجی از کشور خارج نمی شود زیرا این کشور از ظرفیت های بالقوه ای در بخش های تاریخی، فرهنگی، زیارتی و طبیعی منحصر به فرد برخوردار است.

وی گفت: اگر قرار است اقتصاد کشور از ناحیه ای غیر از نفت تامین و متحول شود، صنعت گردشگری نقش بسیار اساسی می تواند داشته باشد و اقتصاد غبار گرفته کشور را با صنعت گردشگری می توان نجات داد.

وی با اشاره به قابلیت بالا و ظرفیت بالقوه کشور در صنعت گردشگری افزود: این در حالی است که سهم برخورداری کشور ما از درآمدهای گردشگری دنیا در سال ۲۰۱۳ میلادی کمتر از نیم درصد بوده است.

وی افزود: در سال گذشته میلادی بیش از شش هزار میلیارد دلار سهم سفر و گردشگری در دنیا بوده است.

در این آیین ‘محمد سویدانلویی’ به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی معرفی و از خدمات مدیران سابق این اداره کل با اهدای لوح تقدیر شد.

ADS_728*90
ADS_728*90

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90
ADS_728*90