۶۰*۴۶۸: بالای سایت
۶۰*۴۶۸: بالای سایت
۶۰*۴۶۸: بالای سایت
۶۰*۴۶۸: بالای سایت

یک مسوول میراث فرهنگی دلواپسان ورود گردشگر خارجی را به مناظره فراخواند

ارشد جهانگردی سال ۹۶

اسدالله درویش امیری روز پنجشنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: گردشگران فرهنگی و تاریخی از همه نقاط دنیا با افتخار تمایل دارند که به ایران سفر کنند.

وی افزود: از این رو داشتن برخی دلواپسی های فرهنگی از ورود گردشگران فرهنگی خارجی می تواند با نشست و بحث کردن در خصوص آسیب پذیری فرهنگی حل شود.

وی گفت: ملت ایران با هویت غنی فرهنگی و دینی است و همه دنیا نیز می داند که این ملت از یک چهارچوب و مقررات ویژه فرهنگی برخوردار و از این حیث خدشه ناپذیر است.

به گفته وی گردشگر خارجی سفر به کشورها را از قبل مطالعه می کند و می داند که ملت ایران نسبت به رعایت موازین شرعی بسیار حساس است و اجازه هم نمی دهد که از این ناحیه آسیب ببیند.

درویش امیری خطاب به دلواپسان فرهنگی گفت: هر کشوری که با برنامه ریزی دقیق و منسجم و فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز گردشگری و حذف برخی قوانین دست و پاگیر، به این صنعت روی آورده توانسته به اقتصاد خود رونق ببخشد و چرا ما نباید از این قابلیت خود استفاده کنیم.

وی افزود: گردشگر خارجی از کشور خارج نمی شود زیرا این کشور از ظرفیت های بالقوه ای در بخش های تاریخی، فرهنگی، زیارتی و طبیعی منحصر به فرد برخوردار است.

وی گفت: اگر قرار است اقتصاد کشور از ناحیه ای غیر از نفت تامین و متحول شود، صنعت گردشگری نقش بسیار اساسی می تواند داشته باشد و اقتصاد غبار گرفته کشور را با صنعت گردشگری می توان نجات داد.

وی با اشاره به قابلیت بالا و ظرفیت بالقوه کشور در صنعت گردشگری افزود: این در حالی است که سهم برخورداری کشور ما از درآمدهای گردشگری دنیا در سال ۲۰۱۳ میلادی کمتر از نیم درصد بوده است.

وی افزود: در سال گذشته میلادی بیش از شش هزار میلیارد دلار سهم سفر و گردشگری در دنیا بوده است.

در این آیین ‘محمد سویدانلویی’ به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی معرفی و از خدمات مدیران سابق این اداره کل با اهدای لوح تقدیر شد.

ADS_728*90-موقت

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90-موقت