۶۰*۴۶۸: top
۶۰*۴۶۸: top

دانشگاه علامه طباطبایی

دانشگاه علامه طباطبایی یکی از دانشگاه‌های شهر تهران و بزرگترین دانشگاه ایران در زمینه علوم انسانی و علوم اجتماعی و مدیریت است. این دانشگاه در سال ۱۳۵۸ با ادغام بیست و هفت دانشکده، آموزشگاه و موسسه آموزش عالی در تهران دو مجتمع آموزشی بزرگ به نام های مجتمع دانشگاهی ادبیات و علوم انسانی و مجتمع دانشگاهی علوم اداری و بازرگانی تاسیس شد.

پس از پنج سال در سال ۱۳۶۳ این دو مجتمع ادغام شده و تحت عنوان دانشگاه علامه طباطبایی به حیات خود ادامه دادند. در بدو امر این دانشگاه دارای مراکز آموزشی شهرستان و همچنین دارای رشته‌هایی غیر از علوم انسانی نیز بود؛ اما در سال ۱۳۶۶ با جدا شدن مراکز آموزشی شهرستان، دانشکده بهداشت و علوم پایه و کتابخانه مرکزی از دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه پیام نور تاسیس شد.

 دانشکده‌ها:
در حال حاضر دانشگاه علامه طباطبایی دارای هشت دانشکده و موسسه آموزش عالی است. دانشکده های دانشگاه علامه طباطبایی عبارتند از:
۱- دانشکدهٔ ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی
۲- دانشکدهٔ علوم اجتماعی
۳- دانشکدهٔ اقتصاد
۴- دانشکدهٔ مدیریت و حسابداری
۵- دانشکدهٔ روان‌شناسی و علوم تربیتی
۶- دانشکدهٔ حقوق و علوم سیاسی
۷- موسسه آموزش عالی بیمه اکو
۸- مرکز تخصصهای آزاد و نیمه‌حضوری

 دانشکده مدیریت و حسابداری
از اولین دانشکده های تاسیس شده تحت عنوان دانشگاه علامه طباطبایی است. این دانشکده در مرداد ماه ۱۳۶۰ ایجاد شد. دانشجویان آن متشکل از چندین دانشکده و موسسه آموزش عالی بوده اند. این دانشکده دارای رشته های: مدیریت(در پنج گرایش جهانگردی، تکنولوژی، دولتی، بازرگانی، صنعتی) وحسابداری است. بسیاری از اساتید مجرب و پیشکسوت مدیریت همچون دکتر الوانی،مهدی کروبی، اکبر پورفرج، افجه، ابراهیمی، اعرابی، رحمان سرشت، فقیهی، زاهدی، کزازی، امیری، صدقیانی، ثقفی، باباجانی و… از اعضا هیات علمی این دانشکده هستند.

گروه مدیریت جهانگردی:
دانشگاه علامه طبابایی را می توان پدر علم گردشگری کشور نامید. رشته مدیریت جهانگردی و هتلداری ابتدا توسط این دانشگاه به کشور راه یافت. و برجسته ترین اساتید گردشگری را می تواند در این دانشگاه یافت.

مدیر گروه مدیریت جهانگردی:
دکتر مهدی کروبی

اعضای هیئت علمی:
مهدی کروبی
ابوالفضل تاج زاده
محمود ضیایی
مهدی ابراهیمی
اکبر پور فرج
حمید ضرغام
محمد رضا فرزین
اسماعیل قادری
مجتبی محمود زاده
رحیم زارع

نشانی: خیابان توانیر – خیابان نظامی گنجوی – نبش هفت پیکر
تلفن خانه: ۱۳-۸۸۷۷۰۰۱۱
ریاست: ۸۸۷۷۰۰۱۵
نمابر: ۸۷۷۰۰۱۷
پایگاه اینترنتی: http://maf.atu.ac.ir

ADS_728*90
ADS_728*90

14 نظر

 1. علی جهان

  سلام
  خسته نباشید، من کارشناسی مدیریت جهانگردی خوندم و دیگه تصمیم به ادامه ی تحصیل ندارم.
  کتاب های ارشد و منابع رو تهیه کرده بودم که تقریبا کامل تمیز و نو هستند.
  می خواستم بدونم کسی هست بخره از من؟ راستش حیفم اومد بدم کتاب خانه چون کسی به کتاب خانه سر نمی زنه، متاسفانه.
  ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 2. محمد حسین رحمانی

  برای رشته بیمه اکو چه رتبه ای لازم است ورشته ای شناور هست ؟و اگه میشه اطلاعات بیشتری درباره خود رشته و شغل آن توضیح دهید خیلی ممنون میشم.

  پاسخ
 3. ایران بانو

  سلام. من امسال کنکور دادم دوست دارم رشته مدیریت جهانگردی وهتل داری رو بخونم تو دانشگاه علامه طباطبایی من تو دفترچه خوندم جز رشته های نیمه متمرکز هستش و نیاز به مصاحبه داره مصاحبه اش چجوریه ؟؟؟ممنون میشم کمک کنید

  پاسخ
 4. نازنین

  لطفاهر چی اطلاعات در رابطه با بعد کنکور این رشته.منظور ارشد،دکتری در دانشگاه علامه رو واسه ی من ارسال نمایید. خلاصه هر چی دیگه کلا،کمکم کنید عزیزان

  پاسخ
 5. نازنین

  سلام سلام به گرم و دلچسبی به همه عزیزان.امیدوارم سال پر از ارامشو انگیزه ای داشته باشید. من میخوام برای سال۹۵ کنکور بدم و به رشته ی مدیریت جهانگردی علاقه مند هستم.ازتون میخوام لطفا کمکم کنید و نظرات و انتقادات و پیشنهادات و تجربیات و نصیحت های خودتون ر برای من به این جیمیل ارسال نمایید.لطفا.(NADIA.MOSTAFANASAB@GMAIL.COM)لطفا اگه شماره ی مشاوران برتر مربوط به این رشته را دارید ارسال نمایید.خانم ها و اقایون گرامی من میخوام هر چه سریع تر شروع به خواندن برای کنکور این رشته بکنم.لطفا منابع درسی قبل از کنکور این رشته رو برای من ارسال نمایید من خیلی گشتم ولی فقط توضیحات دیگه ای در این باره پیدا کردم.منتظر هستم قربان همتون نازنین

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ADS_728*90
ADS_728*90